2011. november 26., szombat

Figyelem!

A tanítványi láncolat irodalmi klub ( www.lancolat.blogspot.com ) pályázatot hirdet „A száz könyv” címmel!

A pályázat témája és tárgya: A pályázat ötletét, alapgondolatát Hamvas Béla 
„A száz könyv" című írása adta. Hamvas ebben az írásában rövid ismertetőkkel ellátva összeállította annak a száz könyvnek a listáját, melyek által szerinte rekonstruálni lehetne a világirodalom legfontosabb elemeit, ha az valamilyen (fiktív) oknál fogva megsemmisülne. Ezt írása elején egész pontosan így határozza meg: „A feladat száz könyvet megmenteni. Most mindegy, hogy az ostromlott városból, vagy az ostromlott világból. Olyan száz könyvet, amelyből, ha minden más könyv elveszne, az emberiség irodalmának vonalát nagyjából helyre lehetne állítani.

A pályázó feladata is ehhez hasonló: egyenként kb.10-15 sornyi ismertetőt írni 10 db olyan könyvről, melyet a pályázó szerint mindenkinek el kellene olvasnia, ami közel áll hozzá, amit alapvető műnek tart, vagy ami az ő számára valamikor sorsfordító jelentőséggel bírt. A pályázó elsősorban ne tartalmi ismertetőt írjon, inkább azt emelje ki, hogy miért érdemes az általa ajánlott írásműveket elolvasni másoknak is?

Hamvas Béla 
„A száz könyv" című ötletadó írása itt megtekinthető: http://www.hamvasbela.hu/olvasmanyok/aszazkonyv.html

Ami még fontos: határidő: 2011. december 31. éjfél

A többi információ elolvasható az alábbi linken: 
http://palyazatok.org/a-szaz-konyv-irodalmi-palyazat/

Véleményem szerint a pályázat témája nem rossz. Szerintem pályázzunk valamennyien.Tanár úr, vélemény?

Farkas Krisztina

2011. november 25., péntek

Véleménykérés az újságíróktól

Lassan, de biztosan körvonalazódnak a programozandó munkafolyamatok, a rendszer határai, és egy véleményt kérnék a leendő újságíróktól. Blanka, Öntől meg az újak neveit. Arra gondoltam, hogy minőségbiztosítási szempontból nem árt, ha valaki ellátja az olvasószerkesztő feladatokat is. Az elején bevállalom, de megkérhetünk egy magyaros tanárt is. Viszont ez azt jelenti, hogy az írások nem jelennek meg egyből, hanem előtte át kell esniük a korrektúrázáson. Főként tipográfiai, helyesírási hibák javítására gondoltam, meg az előforduló tárgyi tévedésekre. Ebből következik, hogy a feltöltött munkát átolvasom, ha kell, módosítom, és a módosításokat jóváhagyatom. Nyilván, ha valakinek nem tetszik a javítás, akkor újra játsszuk ezeket a köröket, míg olyan produktum áll elő, ami a szerzőnek és az olvasószerkesztőnek is megfelel. A kérdésem csupán annyi, hogy az egyes változatok mennyire legyenek nyomon követhetőek a rendszerben, vagy elég csak egy aktuális cikk, amit végső formába közösen hozunk. Magyarán, kell-e korrektúra-nyomon követés, ha igen, akkor a változások kiemelésével, vagy „csak” a módosított szövegek külön-külön tárolása elegendő?

A véleményeket előre is köszönöm, tisztelettel:
Kóczán Krisztián

PS: A blog létét véleményem szerint a potenciális jelöltek körében is lehetne terjeszteni, Blanka írtam a Kórlap csoportban egyszer neveket, vesse össze a saját névsorával, és legyen segítségemre a „toborzásban”.

2011. november 23., szerda

Mindenkit szeretettel köszöntünk!

A mai naptól a www.keszulakorlap.blogspot.com weblapon követhetőek az Eötvös József Evangélikus Gimnázium és Egészségügyi Szakközépiskola iskolaújságának, a Kórlapnak a készületei!